Przepych i elegancja

Mówiąc o regionie znanym z najlepszego wina na świecie, pewnie od razu pomyślicie o Bordeaux. Tak to właśnie o tym mieście, czyli stolicy wina chciałabym Wam opowiedzieć ale przede wszystkim pokazać co sprzedają tamtejsi pasjonaci antyków.

Położone niedaleko wybrzeży Oceanu Atlantyckiego nad rzeką Garonne, dawniej nazywane Burdigala. Od słowa „gala” czyli Galów zamieszkujących wówczas te tereny oraz „burdin”, co z baskijskiego oznacza „żelazo”. Dlatego też w I wieku naszej ery miasto to znane było z kowalstwa.

Dziś słynie z wybornego wina i odwiedzane jest przez koneserów z całego świata.
To miejsce zachwyca swą elegancją i przepychem, w pewien sposób przypomina Paryż. Będąc w Bordeaux nie można ominąć wspniałych zabytków do których należy m.in. Pałac de la Bourse, gotycka katedra św. Andrzeja czy most Pont de Pierre wybudowany za czasów Napoleona Bonaparte. Podobno Bordeaux warto zwiedzać nocą, by móc podziwiać pięknie oświetloną architekturę, co dodatkowo poskreśla urok tego wyjątkowego miasta.

Nawiazując do historii Bordeaux należy pamiętać o Księżycowym Porcie, który od połowy XVI wieku do połowy XIX wieku stanowił we Francji jeden z ważniejszych ośrodków zajmujących się handlem trójkątnym.

Mój przyjazd do Bordeaux nie był planowany, dlatego też nie miałam dużo czasu by dokładnie zwiedzić miasto. Oczywiście, mimo wszystko udało mi się dotrzeć na jeden z największych targów staroci, znajdujący się na Placu Saint Michael. Miejsce odwiedzane przez miłośników antyków. Targ staroci organizowany jest tu w każdy wtorek, czwartek, piątek i niedziele.

 

 

Serie 881

Post Author: Paulina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like

„Antyczne, kryształowe”

Antyczne, kryształowe Wydawałoby się, że na południu Francji zawsze świeci

„Na placu pod Iglicą”

Na placu pod Iglicą W czasie mojego pobytu w Polsce

„Tajemnicza Cambria”

Tajemnicza Cambria W drodze do San Francisco zatrzymaliśmy się w

Blog